курси казкотерапії

Історія успіху Арнольда Шварценеґґера

«Ви обмежені лише своїм розумом. Якщо ваш розум здатний прийняти той факт, що ви здатні на щось — ви впораєтеся, якщо на 100% вірите в свої сили», — стверджував Шварценеґґер.

Арнольд Шварценеггер народився 30 липня 1947 року в селі Таль поблизу столиці Штирії — міста Грац. Його батьками були Густав і Аурелія Шварценеггер. Сім’я була католицького віросповідання, щонеділі відвідувала церкву, та жили вони досить бідно. Один з найяскравіших спогадів дитинства Арнольд згадує покупку холодильника. Після аншлюсу Австрії в 1938 році Густав Шварценеггер вступив у нацистську партію Австрії та СА.

Після війни йому було дозволено працювати шефом місцевої поліції, оскільки не було доказів вчинення ним військових злочинів. Батько був суворий та грубий з дітьми, Арнольду також нерідко діставалося, і він часто мріяв втекти з рідного села та ніколи не повертатися. З часом Арнольд говорив: «система виховання дітей в Австрії та Німеччині сильно відрізнялася від американської; … головним у ній було виховання дисципліни. Я завжди був нонконформістом, і піддавався покаранням; мене били ременем, ставили в куток. Те, як зі мною поводився батько, можна назвати поганим поводженням з дітьми».

КАР’ЄРА КУЛЬТУРИСТА

Густав завжди мріяв щоб його син був спортсменом, і він таки ним став, але у віці 14 років віддав перевагу кар’єрі культуриста. Він був натхненний такими ідолами бодібілдингу, як Рег Парк, Стів Рівз і Джоні Вайсмюллер, яких часто бачив у кіно. Він був настільки захоплений цим, що навіть коли спортивний зал був закритий — проникав у вікно. Після навчання в школі Арнольд добровільно пішов служити в армію, та взяв участь у конкурсі «Містер Європа» серед юніорів, і виграє його; заради конкурсу він йде в «самоволку», після чого на два місяці потрапляє у військову в’язницю (за іншими даними — на два тижні на гауптвахту).

Цей виступ був першим серйозним кроком до майбутніх перемог. Та дебютом Арнольда було змагання в Граці, де Арнольд зайняв друге місце. Він на рівні змагався з спортменами старшими за нього і перемагав. Бажанням юнака займатися спортом — можна було тільки позаздрити, навіть в армії він знаходив можливості та час для тренування.

Після армії, в 1966 році переїздить до Мюнхена, де працює у фітнес-клубі. У цей період він живе небагато, якийсь час доводиться спати на підлозі в тренажерному залі, поки не вдалося зняти квартиру. В цей час Арнольд поводив себе вкрай агресивно, часто встув в бійки, і збираючи штрафи за порушення правил дорожнього руху. Через деякий час він починає сам керувати тренажерним залом, однак і при цьому у нього залишається багато боргів.

У вересні 1968 Арнольд у віці 21 року прибуває до Америки. За його власним визнанням, на той момент він погано володів англійською, і розмовляв з сильним акцентом, що створювало йому труднощі. За словами Арнольда, переїзд в США був його мрією з 10 років. Наприкінці 1960х-початку 1970х років він перебуває в країні нелегально, порушуючи умови своєї візи. Він починає займатися в клубі Gold’s Gym у Санта-Моніці, Каліфорнія, під патронажем Джо Вейдера.

ПЕРШИЙ ТИТУЛ «МІСТЕР ОЛІМПІЯ»

У 1970 році у віці 23 років виграє свій перший титул «Містер Олімпія» у Нью-Йорку. У Арнольда завжди було багато прихильниць, він користувався величезною популярністю серед жінок, і нетривалі романи траплялися в його житті дуже часто.

Тільки в 1986 році Арнольд зрозумів, що готовий до сімейного життя і зробив пропозицію руки і серця Марії Шрайвер, яка всі ці роки жила своїм життям. Марія відповіла згодою, і пишна весілля відбулося в штаті Массачусетс. З тих пір подружня пара була нерозлучна. Марія, протягом їхнього подружнього життя, повністю розділяла інтереси чоловіка і в їх родині панувала любов і взаєморозуміння.

Арнольд Шварценеггер з 1970 року почав зніматися у фільмах, як це робили багато його ідоли, такі, як Рег Парк і Стів Рівз. Однак тріумфального сходження на кіноолімпу не вийшло: неознайомлена ні з технікою акторської гри, ні з азами кіноремесла, Арнольд на екрані виглядав скутим і незграбним, заважав і надзвичайно сильний німецький акцент. Ставка тільки на виграшні зовнішні дані не виправдала себе, і навіть робота з такими хорошими і професійними режисерами не рятує становища.

ПЕРШИЙ УСПІХ В КІНЕМАТОГРАФІ 

Перший успіх в кінематографі прийшов до Арнольда з фільмом «Накачуючи сталеві м’язи» (1976, реж. Д. Батлер) — екранізація однойменної книги, написаної самим Арнольдом. Міжнародне визнання і слава «обрушилися» на актора з виходом на екрани картини Д. Міліуса «Конан-Варвар» (1982), де Арнольд Шварценеггер зіграв роль благородного дикуна, який на тлі доісторично-фантастичних декорацій відстоював потоптану справедливість. Професіоналізм режисера, динамічний, захоплюючий сценарій і зрослу майстерність Шварценеггера сприяли створенню цікавого і яскравого видовища. На жаль, наступні стрічки цього серіалу, зроблені іншими режисерами, виявилися менш цікавими.

Перші фільми публіка прийняла стримано; успіх прийшов після «Конана-варвара». Досить довго гонорари Арнольда, тим не менш, залишаються відносно невеликими, а проте після таких фільмів, як «Згадати все» істотно збільшуються; гонорар за «Термінатор-3» (2003 рік), 35 млн дол, ставить рекорд у кіноіндустрії. Колишній бодібілдер отримує ряд престижних премій, зібравши, втім, 8 номінацій в антипремії «Золота малина».

Критики заявляють, що акторська майстерність «залізного Арні» залишає бажати кращого, і він уникає довгих складних діалогів; комік Робін Вільямс зауважує, що «менше слів, ніж Арнольд Шварценеггер, сказала тільки шотландська вівчарка Лессі». Прагнучи піти від образу залізобетонного вбивці, який за весь фільм виголошує п’ять-шість фраз, Арнольд починає зніматися в комедійних фільмах. За деякі з них, в тому, числі за найперший, «Близнюки» (1988 рік), він не питає взагалі ніякого гонорару, обмежившись відсотками з продажів. У 2003 році виходить довгоочікуваний сіквел, після якого 56-річний Арнольд йде з кіноіндустрії. У цьому ж році він перемагає на виборах на пост губернатора Каліфорнії, що унеможливлює участь у будь-яких зйомках.

До 30 років Арнольд Шварценеггер став мільйонером. Його стан помножилося завдяки вдалим вкладенням. Він відкрив бізнес по поштових розсилок, будівельну компанію, і зайнявся нерухомістю. Серцевиною його фінансової імперії є компанія «Oak Productions», через яку проходять відрахування від кіностудій, відсотки з продажу коміксів і відеоігор. Активи Арнольда Шварценеггера оцінюються в 200 млн дол.

У 2003 році Арнольд Шварценеггер був обраний на пост губернатора Каліфорнії від Республіканської партії. Він став 38-м губернатором цього штату, і 1-м губернатором штату, що народилися за межами США. У своїй діяльності він незабаром зіткнувся з потужною опозицією, яка розгорнула проти нього кампанію компромату (зокрема, до початку виборів 15 жінок звинуватили його в сексуальних домаганнях), і пережив істотне падіння рейтингу. Незважаючи на це, в 2006 році переобраний на другий термін. Повноваження закінчуються в 2011 році, згідно з Конституцією штату Каліфорнія, не має права балотуватися на третій термін.

Арнольд відмовляється від особистих шоферів, вважаючи за краще управляти машиною самостійно: «Камін у своєму будинку я віддаю перевагу розтоплювати сам, і водити свій “Порше” — теж». 30 липня 2007 бодибилдеру, кінозірці і губернаторові Каліфорнії виповнилося 60 років. Ювілей був пишно відзначений на його батьківщині, в місті Грац, Австрія. Журнал Muscle & Fittness присвятив ювілею патріарха бодібілдингу спеціальний випуск, забезпечений п’ятьма обкладинками, з двома Шварценеггер на кожній. Влада села Таль на честь ювілею оголосив 30 липня «Днем Арнольда», і закріпили за ним номер будинку 147, де він народився.

СЕКРЕТИ УСПІХУ АРНОЛЬДА ШВАРЦЕНЕГГЕРА

  • Коли Арнольда запитали, в чому секрет його успіху, він, не довго думаючи, відповів — «Все дуже просто: потрібно поставити перед собою ціль і кожен день працювати над її досягненням. Досягли цієї мети — не зупиняйтеся і тут же ставте перед собою наступну. Завжди вірте в себе і любіть своїх близьких. Саме вони допомагають вам рухатися вперед. Без підтримки моєї дружини Марії я не зміг би стати губернатором, тому вона не тільки любов всього мого життя, але і головний помічник. Саме Марія і є секрет мого успіху».
  • «Гроші не приносять щастя. У мене зараз 50 мільйонів, а щасливий я рівно також, як і тоді, коли у мене було 48 мільйонів», — з іронією говорив Арнольд.
  • «Головна мета — бути не тільки переможцем, але і найкращим, саме так і було зі мною. Моєю метою було стати найкращим і головним переможцем. Я обіцяв собі продовжувати і продовжувати до тих пір, поки кожен в світі не скаже: «Так, це він, це Арнольд! Він найкращий»».
  • «Я знав, що я — переможець. Знав, що треба зробити великі і значні справи. Багато хто скаже, що такий образ думок абсолютно не скромний. Я згоден. Скромність — не те слово, що про мене можна було б сказати, що воно не характеризує мене ні з якого боку і сподіваюся, що ніколи не буде».
  • «Я почав серйозно аналізувати, як важливо мати позитивний настрій. Я часто задавав собі питання: чому ти, Арнольд? Як це ти виграв містер Всесвіт всього через п’ять років після початку тренувань? Інші люди теж ставили мені ті ж питання. Я став шукати різницю між мною і іншими культуристами. І найголовніша різниця полягала в тому, що всі інші культуристи зовсім не думали «Я БУДУ ПЕРЕМОЖЦЕМ». Вони ніколи не дозволяли собі думати такими термінами».
  • «Я відкрив для себе секрет у формулюванні з трьох частин: впевненість у собі, візуалізація успіху і чесна інтенсивна робота. Багато людей знають ці три принципи, але деякі з них можуть застосувати їх на практиці. Жодних проблем із застосуванням цих принципів в житті у мене не було. Мені було досить обернутися назад, подивитися, як я застосовував їх у культуризмі та аналогічно вести себе в інших ситуаціях. Наприклад, зараз я працюю так само інтенсивно, щоб виправити мою вимову в англійській мові, як раніше працював над своїми м’язами. Те ж саме з бізнесом. Я так налаштований на те, що зроблю мільйони доларів, що невдачі бути не може. Подумки я ці мільйони вже зробив. Тепер лише залишається вчинити всі необхідні дії».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР