Арттерапія — лікування мистецтвом

арт-терапія

Арттерапія — лікування мистецтвом

Що таке арттерапія?

 Арттерапія — це спеціалізована форма психотерапії, заснована на мистецтві, насамперед, образотворчому і творчій діяльності.

Основна мета арттерапії полягає в гармонізації розвитку особистості через самовираження і самопізнання. Арттерапія є найбільш давньою та природною формою корекції емоційного стану людини. ЇЇ можна використовувати для зняття накопиченої психічної напруги, щоб заспокоїтись чи насамперед зосередитись.

Кому потрібна арттерапія?

У ритмі сучасного світу наша психіка випробовується стресами і проблемами. Навіть люди, які мають «сталеві» нерви, не завжди здатні витримати навантаження навколишньою дійсністю. Кожна особистість має здатність виражати себе творчо, але часто закриває свій творчий потенціал, блокуючи емоційні прояви.

Всі ми коли-небудь ставимо собі питання — «Хто я? Що я?»,  адже творче вираження здатне викликати в людині найсильніші творчі почуття, привести до вивільнення емоційних імпульсів.

Творчість і дитини, і дорослого, реалізована у процесі арттерапії, дає можливість висловити та відтворити почуття, переживання, сподівання та внутрішні конфлікти, у символічній формі переживши ще раз важливі події, адже спонтанна образотворча діяльність здатна виражати неусвідомлюваний зміст психічного життя.

Арттерапія може стати виходом для тих, хто не бажає відвідувати традиційного психотерапевта. Арттерапія також допомагає дослідити стан фізичного й ментального здоров’я. Передавши біль через образи в малюнку, можна проаналізувати, як він впливає на настрій і повсякденне життя.

Чому саме тобі потрібна арттерапія?

Арттерапія — це насамперед досягнення гармонії, розвиток особистості, а вже потім лікування. Скільки існує напрямків в мистецтві, стільки ж можна виокремити напрямків арттерапії. В її основі — казки, живопис, танці, спів, робота з глиною, ігрова терапія, казкотерапія, пісочна терапія, кольоротерапія, створення ляльок, фототерапія, музикотерапія та інші. Творчість робить життя людини більш цікавим і насиченим.

Через самовираження людина може поглянути на себе з боку, подивитися на проблемну ситуацію під іншим кутом. Малюючи, людина переносить в малюнок свій внутрішній світ. Всі наші невисловлені думки блокуються в тілі, а це призводить до фізичних і невротичних розладів. Виплескуючи емоції на полотно чи, папір, танець чи гру, людина допомагає своїй свідомості і, —  своєму тілу звільнитися від непотрібних “блокувань” і оживлює їх.

 

Творчість — це шлях до себе, можливість успішно будувати своє життя. При проходженні арттерапії людина відтворює своє підсвідоме через візуальне вираження.

 

У кожної людини є потреба виразити себе, тому, у процесі творіння вона відчуває себе задоволено, немов віднаходить гармонію зі собою.

В арттерапії роботи не оцінюються і не порівнюються. Це важливий момент. Дорослій людині важко зважитися на самовираження, тому потрібна підтримка у перших кроках тим, хто зважився на терапію. Саме наш арттерапевт створить таку ситуацію, в якій людина сама може зрозуміти сенс своїх проблем і знайти шлях виходу з них, по-новому поглянути на проблему. Це новий досвід, розвиток нестандартного мислення, впевненість у собі, відкриття нових можливостей та емоційно насичене життя — все це є чудовим приводом спробувати арттерапію.

 

Чи є протипоказання?

Арттерапія — це безпечний метод зняття напруги, він не має обмежень чи протипоказань. Це природний шлях перетворення негативних емоції в позитивні. Арттерапевтичні заняття надають сил, впевненості, можуть допомогти знайти вихід зі складної ситуації. Використання художньої творчості надає допомогу в підвищенні самооцінки й адекватного прийняття себе в соціумі. У процесі творчості на поверхню виходять багато проблем, які були глибоко приховані і вирішуються вони безболісно. Арттерапія допомагає людині абстрагуватися від своїх проблем і почуттів та подивитися на них з боку.

арт терапія для дітей

Читайте також:

Пісочна терапія, як метод арттерапії

Казкотерапія, як метод цілісного розвитку особистості

У щасливих батьків, щасливі діти

Яка вона, — сучасна мама?

 

 

 

 

 

 

Арттерапія для дітей

На сьогодні у психології дуже популярний метод арттерапії серед дітей. Тому що арттерапія одночасно розвиває дитину, підвищує самооцінку, дозволяє краще вивчити себе та навколишній світ. Цей метод дозволяє відтворити внутрішні почуття, висловити свій емоційний стан, переживання. Також її застосовують у корекції тривожності, агресивності, гіперактивності, апатії, без ініціативності та інших психологічних проблемах. Переживаючи образи, особистість знаходить свою цілісність та неповторність.

 

Методи арттерапії допомагають на підсвідомому рівні виявити, усвідомити та матеріалізувати на папері, піску чи у грі проблеми дитини.

А далі вже за допомогою нашого спеціаліста можна працювати з цією проблемою спеціальними методами і знайти шляхи її вирішення. Висока ефективність, цікаві вправи, позитивні емоції від терапії у клієнтів — все це зробило методи арттерапії дуже популярними.

Використання різноманітних матеріалів надають широкі можливості для терапевтичного процесу, вона не вимагає спеціальних здібностей та художніх навичок, а мобілізує творчий потенціал людини. А для дітей заняття творчістю — це завжди весело, цікаво та корисно для розвитку вищих психічних функцій, дрібної моторики. Через малюнки, казки, ігри та інші методи арттерапія дає вихід внутрішнім конфліктам.

Цікаві факти

Чи знали Ви, що дружина Сальвадора Далі Олена Дьяконова, або «прекрасна Гала», вижила саме завдяки живопису!

Коли юна Олена приїхала на лікування в одну з туберкульозних клінік Швейцарії, її красою був вражений тоді ще молодий поет Поль Елюар. Він постійно малював худорляву дівчину, і її хвороба почала потроху вщухати. Наступним «цілителем» Дьяконової став сюрреаліст Макс Ернст. Лікарі були вражені — жінка, яка повинна була померти, відчувала себе все краще і краще. У 40 років Олена Дьяконова вийшла заміж за знаменитого Сальвадора Далі, який теж малював свою музу мало не кожен день, щоправда, молодою, без зморшок і сивини. Гала померла у віці 88 років, і на пам’ять про неї залишилося безліч портретів, які продовжили її життя у віках.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР