соціальний проект метафоричні карти

Метафоричні карти

Метафоричні карти як один із видів арттерапії

Психологічні карти – це чудовий інструмент, який допомагає психологу в легкій формі виявити певні глибинні переживання людини, які вона не змогла б зразу розповісти. Зараз у нашому центрі практичної психології проходить соціальний проект “Метафоричні карти”, на якому ви зможете за символічну плату пройти сеанс арттерапії із психологом.

Асоціативні карти для арттерапії, як психодіагностичний інструментарій мають такі переваги:

  • створюють безпечний простір для самовираження людини, її відкриття та пізнання самої себе;
  • застосовуються в роботі з різними людьми(можна застосовувати як з дітьми так і дорослими різного віку) та різними потребами;
  • знижують певні захисні психологічні бар’єри людини та дозволяють обійти раціональну частину мислення та отримати доступ до несвідомого;
  • доступні та зручні в використанні;
  • допомагають реалізувати діалог між внутрішнім та зовнішнім; 
  • також допомагають активізувати праву півкулю головного мозку, яке відповідає за інтуіцію та творчість;
  • метафоричні психологічні карти зменшують дію психолога на клієнта, що може зміцнити довіру, так як клієнт сам обирає та інтерпретує карти, то він відчуває себе незалежним від терапії.

Значення метафоричних карт

Метафоричні асоціативні карти чудово допомагають, коли людина не знає, що сказати про свої емоції та не може зрозуміти чому їй погано. А описуючи карти клієнту вдається зрозуміти в чому проблема, над чим варто попрацювати.  Зазвичай люди описують карти, як про предмет, який назовні, тобто не занурюється у свої переживання.

Не варто плутати метафоричні карти з картами для ворожіння.  Метафоричні карти допомагають в питаннях про пошук певних рішень та ресурсів., але не можуть відповісти чи збудеться щось чи ні.

Метафоричні асоціативні карти чудово допомагають, коли людина не знає, що сказати про свої емоції та не може зрозуміти чому їй погано.

Як працювати з метафоричними картами?

Процес роботи з картами МАК такий: клієнт в спілу або ж дивлячись на зображення вибирає карти (скільки і як саме це все залежить від запиту та колоди карт). Далі психолог ставить ряд запитань, клієнт відповідає, описує зображення. Вербалізувавши свої думки, людина починає усвідомлювати психологічний зміст перенесений на це зображення. 

Техніки роботи З метафоричними картами

Одна з технік, яку можна використовувати – це техніка актуального стану людини. Спершу вона витягує карту теперішнього її актуального стану, далі карту бажаного актуального стану. І ще витягує карту проміжного стану між цими, тобто того стану, який може допомогти добитись бажаного. 

Також техніка – зображення різних дверей, як вихід з певної ситуації, або вибір між чимось. Описавши двері (їх може бути декілька, тобто не один вихід з ситуації) людина спершу описує ці двері, які вони, закриті чи відкриті і т.д. та пізніше в сліпу витягує карти з різними пейзажами та описує, що ж чекає її за цими дверима. Цю техніку та колоду карт “Двери в мир возможностей” Ірен Кузнецова ми активно використовуємо в нашому соціальному проекті. 

Ще метафоричні карти можна використовувати в роботі з дітьми. Наприклад техніка складання казки. Витягуючи карти дитині потрібно створити свою казку. Таке створення допомагає розвивати дитячу творчість. 

Відповідно під час консультації психолог задає навідні запитання до кожної з карт, питання повинні бути відкриті та наштовхувати на зміст цієї карти. Незалежно від запиту та колоди асоціативних карт.

Одним із важливих етапів консультації з психологічним картами, є визначення запиту. Адже правильно сформований запит – це дуже важливо. Він допоможе консультанту вести клієнта в правильному напрямку. 

Насправді техніки є різноманітні, це все буде залежати від запиту та колоди карт. 

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР