Розвиток мозку за допомогою музики: як уроки музики впливають на нас?

Розвиток мозку за допомогою музики: як уроки музики впливають на нас?

З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ МУЗИКА?

В процесі навчання музики задіяні кілька аспектів. На першому етапі вчать ноти, тренують мову і дихання (для тих, хто грає на духових інструментах). Для того, щоб висловити звуками різні почуття і настрої, існує ціла система музичних виразних засобів. Серед них динаміка, фразування, звуковедення, вібрато, ритм, темп, артикуляція, що в світі музики називається штрихами … Не лякайтеся цього списку. Можна досить гнучко вникати в процес музики, без особливих поглиблень в теорію.

Простою мовою – займаючись музикою звертаєш увагу на те, скільки протягнути ноту, зіграти її гостро або м’яко, голосно або тихіше. І це не про те, щоб довбати пісеньки не вникаючи в суть. Це здатність відчути мелодію, почути її під час виконання і передати відповідні емоції. В ході цих процесів йде інтенсивне тренування мозку, нейронної мережі. Мозок звикає аналізувати тонкі відмінності у фізичному звуці.

Як часто ми бачимо миттєвий зв’язок між заняттями музикою і розвитком мозку? Як правило цей зв’язок ми бачимо не відразу. Чим раніше почати навчання, тим більше впливу воно надасть на стан мозку в літньому віці. У старості втрачається здатність ідентифікувати звуки, не через слуху, а через роботу мозку в розпізнаванні звуків. Саме музика активує ті частини мозку, які відповідають за це.

УМОВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ МОЗКУ ЗА ДОПОМОГОЮ МУЗИКИ

Щоб витягти вищевказану користь від занять на музичному інструменті, потрібно дотримуватися таких умов:

Не зазубрювати пісні. Вчіться виявляти емоції через музику. Відчувайте, що “заховано” за нотами.
Проявляйте самостійний інтерес до музики. Метод “з під палки” тут не працює.
Уважно стежте за деталями і надихайтеся якісною музикою. Не бійтеся копіювати звучання тих музикантів, виконання яких до душі.

Музика привчає думати відразу про кілька речей, це чудова тренування тих частин мозку, які не задіяні в повсякденному житті. Чим більше ми навчаємося музиці, тим гнучкіше стає наш розум.

Музика також є способом передачі образів. Звуками музичного інструменту ви вчитеся малювати візуальні картини.

Коли людина починає грати на музичному інструменті, обсяг його пам’яті зазвичай збільшується. Дослідження показують, що якщо ви систематично вчіться грати на музичному інструменті з нотами, робота вашого мозку покращиться. Крім того, навчання покращує когнітивне мислення і частина мозку, яка відповідає за моторику. Когнітивне мислення тісно взаємодіє з візуальним, яке спрямоване на створення нових образів і зорових об’єктів, вміння оперувати ними. Тому емоційний і почуттєвий аспект в музиці так важливий.

Якщо ви бажаєте займатися музикою – дерзайте. Нехай вас не бентежить ні вік, ні час, ні що небудь ще. Музика здатна не тільки розвинути наш мозок, але і принести величезну насолоду і задоволення.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР