Впевненість в собі

Почнімо з трактування даного поняття. Загалом, що спадає нам на думку, коли ми чуємо або говоримо, що він або я впевнений у собі? Цілеспрмованість? Рішучість? Сміливість? Так, все це про впевненість у собі.

Впевненість та невпевненість в собі – що це?

Впевненість у собі – це першочергова складова успіху та психологічного достатку.

Ми не народжуємось з цією прекрасною рисою, а набуваємо її протягом життя, а саме з глибокого дитинства. Радість батьків від перших перемог, відношення до поразок, батьківська підтримка дітей і міцний союз батьків формують у нас впевненість у собі.

 

Чому ж це так важливо для нас? В першу чергу це допомагає нам почуватись краще та розкутіше. Впевнені у собі люди не відчувають дискомфорту на публіці, у колі людей високого статусу та просто на роботі. Вони менш схильні до стресу, так як не тримають в собі негативу і впевнено крокують вперед до своєї цілі, їх важко психологічно зламати і зманіпулювати ними. Проте певні події в житті, до яких вони можуть бути не готовими, можуть вибити їх з колії та в момент згасити впевненість у собі .
Невпевненість в собі, надмірна сором’язливість, як правило, йдуть корінням з дитинства. Величезний вплив на самовідчуття дитини мають батьки.  Вони стають свого роду дзеркалом, яке хвалить, відображаючи красиву картинку, і критикує, виявляючи вади.

Те, як «відображають» нас батьки та інші дорослі, відбивається у нашій психіці і впливає на формування уявлень про себе.  Зрозуміти, який вплив справили батьки на розвиток у кожного з нас впевненості в собі або сором’язливості, – значить зробити перший крок для відновлення почуття власної гідності.

 

Невпевненість в собі може бути визначальною характеристикою людини, але найчастіше вона проявляється лише в окремих аспектах життя.  Ви – впевнений в собі професіонал, але у вас проблеми в спілкуванні з друзями і в побудові близьких стосунків … Ви прекрасно справляєтеся з дорученнями начальства, але втрачаєте ґрунт під ногами, коли потрібно підняти питання про підвищення зарплати.

Як це відбувається? Психологія самооцінки та впевненість у собі це тотожні поняття, які не можуть існувати один без одного. Спостерігається наступна тенденція: люди з високою самооцінкою найчастіше впевнені у собі, на відміну від людей із заниженою самооцінкою.

 

Як підняти самооцінку та розвинути впевненість у собі?

Ми рекомендуємо не відкладати саморозвиток і роботу над собою у далекий ящик. Адже час швидкоплинний, а починати пропрацьовувати свої проблеми можна вже зараз. Отримайте консультацію психолога у нашому центрі арттерапії. У нас ви будете почувати себе в затишку та безпеці, ми гарантуємо, що з нашими спеціалістами вам буде працювати комфортно.

А сьогодні ми розглянемо 10 практичних порад, які допоможуть вам бути на висоті як в найважливіший так і в звичайнісінький день.

1.Перестаньте приписувати собі негативні ярлики.

Часто невпевнені у собі люди при невдачах почитають говорити, які вони дурні або погані, бо їм не вдалось зробити правильно таке елементарне завдання.

Насправді наша підсвідомість фіксує наше відношення до себе, і навіть якщо у людини все виходить, вона не буде щаслива результатам, так як вважає себе дурнем та невдахою. А свої успіхи списує на везіння. Є вихід з цієї ситуації, складіть список із всіх лайливих слів, які ви вживаєте до себе, і замініть їх на позитивні. Так ви будете згадувати, що приємніше все ж говорити до себе з позитивом, аніж придушувати свій потенціал лайкою.

2. Розвивайте вольові якості.

Якщо виникають труднощі з виконанням завдань, не варто скаржитись на його складність. Поставте собі ціль та рухайтесь до неї, маленькими кроками, але впевнено. За допомогою розвитку вольових якостей ви зможете з легкістю досягати бажаного і бути впевненим у своїй роботі та у собі.

3. Не бійтесь поразок.

Чи чули ви фразу «поразка- це наука, ніяка перемога так не вчить»? Насправді робити помилки це не тільки нормально, але й добре, саме за допомогою провалів, ми набуваємо досвід. Саме за допомогою помилок ми стаємо кращими, а відповідно сильнішими. Навіть найвидатніші люди можуть схибити. Немає досконалих людей, у цьому наша природа.

4. Дякуйте

За допомогою даного пункту вам буде легше впоратись із різноманітними негараздами. Дякуйте собі, дякуйте близьким і дякуйте світу за це прекрасне життя, яке у вас вже є, навіть якщо вам здається, що це не так. Шукайте позитивне навіть у найпохмуріший день. Занотовуйте свої подяки і з кожним днем додавайте нові. Будьте відкритими до світу і світ буде відкритий до вас.

5. Визначте сильні та слабкі сторони своєї особистості.

Пригадайте своє дитинство, що ви любили робити? Як досягали мети?  Проаналізуйте позитивні якості з вашого дитинства і до дорослого віку, які допомагали вам досягати цілі. Пропишіть ці якості та зіставте зі своїм запитом, як вони можуть допомогти у вирішенні нагальних проблем.

6. Любіть себе.

Якщо ви вважаєте що у вас є недоліки, то ви глибоко помиляєтесь. Чекаєте моменту, аби зробити лазерну корекцію, щоб позбутись розтяжок чи соромитесь маленької горбинки на носі? Будьте собою, не йдіть за нав’язаними стандартами краси. Перетворіть недоліки у переваги. Ви – унікальна особистість, не позбувайтесь своєї індивідуальності, полюбіть себе і своє відображення у дзеркалі.

7. Самовдосконалюйся

Прочитайте нову книгу, відвідайте курси, або запишіться на йогу. Займіть себе новою справою, яка буде не тільки приносити вам користь, але й додасть впевненості у собі. Піклуйтесь про себе.

8. Попіклуйся про свою зовнішність.

Весняна сукня, стильна стрижка, ніжний макіяж та шикарні туфлі завжди крокують в ногу з високою самооцінкою та впевненістю у собі. Сходіть на шопінг та викиньте речі, які роками лежать у вашій шафі. Відчуйте свіжість думок та полегшення.

9.Спілкуйтесь

Спілкування – це можливість обміну енергією, емоціями та інформацією з абсолютно різними, несхожими один на одного людьми.  Знайомтесь з новими людьми, обмінюйтесь позитивними емоціями. Зрозумійте для себе, що ви хочете отримати від спілкування і що можете дати взамін оточуючим. Дайте людям розуміти, що ви відкриті до світу. Розвивайте мову та емоції – це головні інструменти спілкування.

10. Не бійтеся відмови

Прямо говоріть про те, що хотіли б отримати.  Страх бути відкинутим накладає відбиток на щоденні побутові рішення, вибір життєвих пріоритетів і відносини з людьми.  Щоб подолати його, згадайте, чи багато разів вам відмовляли?  Готові посперечатися, що ні!  Більш того, навіть зіткнувшись з відмовою, ви завжди можете попросити пояснити причину і спробувати обійти її, щоб отримати бажане.

 

Консультація психолога також дуже допоможе у підвищенні самооцінки – записатись до наших спеціалістів ви можете за цим посиланням.

Будьте собою, любіть себе і насолоджуйтесь життям- це найголовніші ознаки впевненості у собі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР