відповідальне батьківство

Відповідальне батьківство

Відповідальне батьківство

У нас є дуже приємна новина для новоспечених батьків. Ми організовуємо соціальний проект відповідальне батьківство. Є багато різних занять для прослуховування в ютубі, але ніхто не дає практичних порад і не веде людину, як це робити. Тому ціль нашого проекту давати практичні заняття, щоб ви впроваджували зміни в сім’ї.

(Детальніше про соціальний проект: тренінг “Відповідальне батьківство”)

Відповідальне батьківство – це коли ти не тільки слухаєш і  щось читаєш, а коли ще ці знання починаєш практикувати в сім’ї, тому якщо ви вже щось слухали, знаєте, пробували приходьте і ми розкажемо, як це впровадити в сім’ю. Тому ми називаємось центром саме практичної психології, адже даємо вам конкретні завдання та “що робити”.

Відповідальне батьківство – що це?

Діти – це наш скарб.  І від того, як ми їх виховуємо, що в них вкладаємо залежить їх розвиток та подальше життя. На жаль, дуже часто діти страждають від байдужості батьків та не відчувають від них підтримки.  Саме тому під терміном “відповідальне батьківство” слід розуміти – це не лише хороше ставлення до дитини, не просто виховувати та водити до школи її, а з дитиною потрібно жити її інтересами, цікавитись її життям, приймати її такою яка вона є та розуміти її. Важливу роль також відіграють самі батьки, зрілі люди, які здатні відповідати за свої вчинки і за своє життя, адже якщо цього немає в відношенні до себе, то як це може бути в відношенні до вашої дитини?! Адже будучи зрілою особистістю, людина може забезпечити себе роботою, житлом та створити сприятливі умови для дитини.

Презентація “Відповідальне батьківство”

Отже, основною складовою відповідального батьківства є збалансованість різних сторін виховання. Комунікативна складова – це регулярне спілкування з дитиною. І це не лише про те, як день в школі пройшов, адже в умовах сучасного світу так багато нового, тому потрібно бути в курсі того, що відбувається в житті дитини, які в неї інтереси, чому більше надає перевагу.  Емоційна складова – потрібно не лише слухати дитину і говорити на важливі теми, а й бути порадниками, помічниками, давати їй можливість обговорювати проблеми та ділитись своїми враженнями. Нормативна сторона – батькам потрібно виступати в ролі експерта, який має певний досвід і означає, що дитину потрібно вчити слідувати правилам, які є закладені в суспільстві. Та звісно не слід забувати про такі складові як: економічна, адже потрібно мати можливість забезпечувати та оплачувати навчання дитини. Охоронна сторона – не потрібно забувати, що здоров’я дитини дуже важливе.

Отже, основною складовою відповідального батьківства є збалансованість різних сторін виховання.

Задачі відповідального батьківства

Слід звертати увагу на такі задачі як уміння надати підтримку в складних ситуаціях та захистити. Діти дуже вразливі та часто все сприймають дуже гостро. Батьки повинні постаратися уникати фрази «не варто засмучуватися через таку дрібницю», а навпаки визнати право дитини на його почуття і навіть якщо це розчарування, злість, образа, і допомогти йому з цим справитися. Також потрібне звернути увагу, що правильне виховання дітей це й попередження розвитку поганих звичок, шляхом розвитку духовного і морального компонентів, створюючи довірчу обстановку в сім’ї. Розмовляючи про куріння і алкоголь, дуже важливо не створювати «штучний ажіотаж» навколо цієї теми, заохочувати прагнення дитини ділитися своїми роздумами на цю тему, знати, в якій компанії він проводить свій вільний час. Не забувати про збереження здоров’я і життя дитини, матеріальне забезпечення – забезпечити дитину одягом, харчуванням, дати йому гідну освіту. Про це все йдеться у  Законі України “Про охорону дитинства” де визначено, що батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Не слід забувати, що батьки повинні своїм прикладом навчати дитину стійкості, любові, трудолюбивості.

Чи легко в наш час бути відповідальними батьками? В умовах сучасного світу, коли часто кожен день розписаний по хвилинах, формування навичок відповідального батьківства сильно ускладнюється. І все ж в такому ритмі необхідно знаходити час для спілкування з дитиною, адже це так важливо.

Батьки повинні своїм прикладом навчати дитину стійкості, любові, трудолюбивості.

(Вам може бути цікаво: “Яка вона, — сучасна мама?

Як зрозуміти, що ви є відповідальними батьками?

Потрібно звертати увагу на певні фактори. Такий фактор, як спільне дозвілля, батькам потрібно виділяти на це час, адже це також впливає на сімейне виховання і, якщо батьки щасливі, люблять, розуміють – це запорука спокою будь якої дитини. Для гармонійного розвитку дитини необхідно створити розвиваюче середовище, а щоб це застосувати необхідно не забувати за здоров’я, адже виховання вимагає велику кількість сил, а без такого чиннику це неможливо.

Також важливим фактором є те, що повинен бути сімейний підхід виховання дитини з боку обох батьків. Тому що діти тонко відчувають будь-яку невідповідність. В ситуації, якщо батько строгий, а мама все дозволяє, дитина швидко навчиться лавірувати і проблеми з поведінкою точно з’являться. Для дитини дуже важливо, щоб в питаннях виховання всі члени сім’ї були вкрай послідовні і постійні. Відсутність хронічних сімейних конфліктів – між батьками і дитиною, в подружній підсистемі, між поколіннями – з бабусями і дідусями, адже дитина дуже болісно переносить ці конфлікти.

Сімейний підхід виховання дитини повинен бути з боку обох батьків.

Духовно-моральне благополуччя. Воно передбачає вміння батьків донести до дитини духовно-моральні та національні цінності, які повинні бути засновані на розумінні відмінності добра і зла, неправди і правди.

Щоб бути відповідальними батьками, потрібно звертати увагу на таке:

  1. Активно слухати свою дитину, а головне уміти чути те що вона хоче вам сказати.
  2. Дозволяти дитині робити помилки. Адже тут немає нічого поганого, за допомогою цих помилок він буде вчитися та добиватися поставлених цілей.
  3. В конфліктних ситуаціях домовлятись з дитиною так, щоб результат домовленості влаштовував як дитину так і батьків.
  4. Не забороняйте дитині проявляти негативні почуття. Так вона навчиться керувати ними.
  5. Дозволяти відрізнятись дитині від інших. Це дасть їй можливість відкрити і розвивати свій внутрішній потенціал.

Зрозуміти “чи правильно ви виховуєте свою дитину?”, “на що більше звертати увагу?” та інше, ви зможете дізнатись безкоштовно, прослухавши онлайн лекції, які ми будемо проводити з 27.11.2020р щоп’ятниці для батьків у групі Фейсбук “Відповідальне батьківство”, де ми детально будемо розбирати певні теми.

Також, якщо в цих темах ви почули, відчули, зрозуміли щось знайоме – є можливість окремо по доступній ціні пропрацювати ці питання. Заняття з дитиною – 100 гривень, та консультація психолога для батьків – 300 гривень. Ця консультація рекомендована для того, щоб надати корисні поради психолога батькам, як далі працювати над вихованням дитини.
Записатись на консультацію “Відповідальне батьківство”

Майбутнє наших дітей напряму залежить від нас!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР