Як позбутися почуття провини

Як позбутися почуття провини

Як позбутися почуття провини? Знайти людину, яка не почувалася винною за щось у своєму житті практично неможливо. Такий психологічний стан кожен сприймає по-різному.

У першу чергу, варто прислухатися до себе і розібратися в природі появи провини у вас. Якщо ви відчуваєте провину за конкретні дії, в яких об’єктивно варто було вчинити інакше, це нормально. Якщо якийсь вчинок мучить вас і не дає жити спокійно – потрібно розібратися в питанні, адже ця думка може надовго засісти в голові. Можна попросити вибачення у людини, яку ви могли образити, відвідати психолога,  та аналізувати висновки, щоб в подібній ситуації зробити правильний вибір.

Бувають ситуації, в яких людина не винна, але відчуває себе саме так, що несе деструктивний вплив на психіку і самооцінку.

Консультація психолога у нашому центрі допоможе вам змінити своє життя на краще.

Щоб позбутися від почуття провини, вам варто:

  • Розібратися, чи відчуваєте ви провину за вчинки, в яких насправді не винні.
  • Визнати, що немає ідеальних людей. Багато хто намагається відповідати стандартам, не досягаючи яких розчаровуються в собі, та несуть цю провину з одного дня в інший. Потрібно пам’ятати, що ви не повинні виправдовувати чиїсь очікування. Потрібно розвиватись і бути кращими не за когось, а за самого себе.
  • Не беріть на себе провину за почуття інших. Наприклад, якщо ви перебуваєте з людиною через те, що боїтеся образити її  своєю відмовою, тим самим ви руйнуєте і своє життя, і її. Ви не можете відповідати за те, як сприймуть ваші слова або дії інші люди.
  • Не брати на себе провину за вчинки інших. Якщо хтось прийняв певне рішення, навіть завдяки вашій пораді, пам’ятайте, що тільки він відповідає за свої вчинки.
  • Помилки – це нормальне явище. Якщо людина не помиляється – вона не розвивається і не вчиться, тому не варто відчувати себе винним за кожен невірний крок.
  • Замінювати провину відповідальністю. Часто провину нам нав’язують з дитинства «якщо ти не прибереш кімнату, значить ти мене не любиш» і т.д. Це змушує людину почувати себе винною і це закладається у нашій підсвідомості. Доросла людина повинна нести відповідальність за свої вчинки, а не вину і докори сумління.
  • Дуже часто люди маніпулють почуттям провини. Якщо хтось запевняє вас, що ви перед ним винні, це може бути маніпуляція для особистої вигоди. Тому потрібно відстоювати свою думку.
  • Допомогти позбутися від постійного відчуття провини можна за допомогою фахівця, або самостійно знайти різні методи.
  • Наприклад, запишіть свої ситуації на листочку, подумайте над кожним пунктом і потім спаліть цей листочок.

Працювати над собою можна в будь якому віці, для цього потрібне бажання! Почуття провини не можна повністю забрати, але працюючи з ним ви не будете більше тратити на нього багато енегрії.

Як вибратися зі стану абсолютної апатії?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР