сімейна консультація психолога та арт-терапевта

Як зрозуміти, що ви хороші батьки?

Бути батьками — нагорода, та іноді ми сприймає це як випробування. Часто хвилюємося, чи правильно виховуємо дітей, чи щирі вони з нами, чи створюємо ми середовище для того, щоб вони росли впевненими та відкритими. Хороші батьки мають створити безпечне середовище, яке базується на любові, повазі та взаємозв’язку з дитиною.

ОЗНАКИ ТОГО, ЩО ВИ Хороші БАТЬКИ:

Дитина звіряється вам, якщо у неї негаразди чи їй боляче

Це означає, що дитина відчуває вашу підтримку, опіку та відчуває, що ви можете розділити з нею її горе. В такі моменти потрібно вислухати, обійняти та допомогти вирішити проблему, яка її турбує.

Дитина розповідає про те, що у неї на душі та не боїться вашої реакції

Ви на правильному шляху, адже у вас довірливі та відкриті стосунки. Бо часто діти бояться розповідати про свої думки, остерігаються реакції батьків, побоюються сказати щось неправильно.

Дитина показує різні емоції перед вами

Здатність дитини висловлювати гнів, сум чи страх перед вами є хорошим знаком того, що їй емоційно безпечно поруч із вами. Натомість погано, коли діти ховають свої емоції від батьків. Адже це ознака великої проблеми у стосунках дитини з батьками. Уважно слухайте і намагайтесь зрозуміти дитину. Це покаже, що ви можете допомогти їй впоратися з почуттями і зрозуміти її думку. Якщо дитина гнівається, не варто відразу казати, як погано чи неправильно вона робить. Варто спитати: «Що трапилося?». Або ж заспокоїти, залежно від ситуації. Дитина розкаже (нехай голосно!), відреагує злістю (або розпачем, образою), заспокоїться і гратиметься далі. Потрібно навчити дитину не ховати свої почуття та емоції, а жити з ними в злагоді.

Ви підтримуєте дитину в її досягненнях та заохочуєте розвивати таланти та інтереси

Коли батьки розділяють інтереси дитини та підтримують дитину, це позитивно впливає на її самооцінку та майбутнє. Розвиток таланту — це праця, але праця така повинна бути із задоволенням, адже займаючись неулюбленою справою неможливо отримати бажаної віддачі і досягти якого-небудь результату. Це чудово — досягти успіху в тому, що любиш.

Вам не складно вибачитися чи визнати провину

У всіх людей бувають складні та напружені дні. Якщо внаслідок цього ви образили дитину якимось словом чи несправедливо накричали — обов’язково потрібно попросити вибачення та пояснити дитині свої емоції та переживання.

Подаєте власний позитивний приклад

«Ми не можемо вплинути на те, якими діти народжуються, але ми можемо зробити їх кращими завдяки правильному вихованню» (Плутарх)

Ваша дитина — це відображення вас. Потрібно насамперед виховувати дитину власним прикладом. Діти звертають увагу на все, що ви кажете й робите, копіюють ваші слова й наслідують ваші вчинки. Пам’ятайте про те, наскільки легко діти наслідують ваші моделі поведінки, й з усіх сил намагайтесь подавати тільки найкращий приклад.

Читайте про нашу послугу “консультація психолога у Львові

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР