Життя тут і тепер!

 

У сучасному ритмі життя перед кожним з нас постають все нові завдання і виклики. Часто, наче на режимі автопілоту, ми проживаємо кожен день, не зауважуючи, що  саме відбувається у теперішньому моменті. Життя ніби проходить повз нас. Але, як тільки ми дозволимо собі зупинитись на хвилинку, можемо зауважити, що життя надає нам безкінечні можливості для тверезої присутності у тому, що відбувається зараз. Саме тому, зараз все більшої актуальності набуває практика усвідомленності – Майндфулнес, яка вчить робити свідомий вибір жити тут і тепер, щоб відновити свій внутрішній баланс і розуміти, що нас підживлює, а що виснажує.

Майндфулнес – це проста форма медитації, яка полягає у фокусуванні уваги на диханні у такий спосіб спостерігаючи за нашими думками, емоціями, відчуттями у тілі без осуду та з доброзичливістю до себе. Коли ми відчуваємо стрес чи тривогу, Майндфулнес допомагає нам зауважити шкідливі патерни думок ще перед тим, як вони затягнуть нас у спіраль негативного мислення.

Наукові дослідження підтверджують позитивний вплив Майндфулнесу на зниження проявів депресії та тривожних станів. Але, не зважаючи на численні переваги цієї практики, досі багато людей мають певні упередження коли вони чують слово «медитація». Отже, щоб розвіяти міфи, варто навести кілька фактів про цю практику:

  • Медитація – це не релігія, а метод ментального тренування за допомогою дихання.
  • Ви не зобов’язані сидіти зі схрещеними ногами на підлозі під час медитації. Практикувати усвідомлену присутність можна під час будь-яких щоденних справ. Ви фактично можете медитувати будь-де.
  • Практика Майндфулнесу не займає багато часу, хоча певна терплячість і наполегливість потрібна у цій справі.
  • Медитація – це не складно, вона не може бути успішною чи невдалою. Якщо ви зауважуєте, що відволікаєтесь під час практики на сторонні думки, це також Майндфулнес, який вчить зауважувати і усвідомлювати, що відбувається у теперішньому моменті.

Практикувати Майндфулнес все ж краще, ніж просто читати про нього.

Хвилинна медитація.

Сядьте на стілець, випрямтесь. По можливості відсуньтесь від спинки крісла, щоб хребет ні на що не опирався. Поставте ноги на підлогу, закрийте очі чи опустіть погляд. Сконцентруйтесь на вдиху та видиху. Поспостерігайте за вашим диханням. Але не очікуйте нічого особливого. Не потрібно регулювати чи підлаштовувати дихання. Можливо через якийсь час ви зауважите, що відволіклись. Якщо ви це зауважили – не критикуйте себе, просто намагайтесь знову зосередитись на диханні. Вміння зауважувати, що ви відволіклись і знову повертатись  до дихання, не осуджуючи себе, є найважливішим у свідомій медитації. В кінці кінців ваш розум може заспокоїтись і стати гладким, як дзеркальна поверхня озера. Навіть якщо вам вдасться зловити відчуття абсолютного спокою, воно може бути тимчасовим. Але злість і тривога можуть зникнути теж так швидко. Щоб не сталось, просто прийміть це як даність. Через хвилину відкрийте очі і подивіться навколо. Як ви почуваєтесь зараз? Чи щось змінилось у ваших відчуттях?

Бажаю вам усвідомленого життя у теперішньому моменті без тривог про минуле чи майбутнє!

Інформація про цікаві місця тут – http://catalog.lviv.ua/

Carpe diem!

 

 

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР